Vēstnesis mājas lapā: šeit.
Vēstnesis
Jūnijs 2014

Priecīgus Jāņus un lustīgu līgošanu!

Mīti un patiesība par gāzbetona konstrukciju mitruma testiem Botāniskajā dārzā

2011.gadā, piesaistot EREF finansējumu, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tika uzsākts eksperiments, kurš turpināsies vēl divus gadus. Eksperimenta mērķis ir pierādīt cik piemēroti ir ēku ārējās konstrukcijās lietotie būvmateriāli Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

 

Dr. Sc Ing. Jāzepa Paplavska viedoklis par gāzbetona mitruma pētījumiem Botāniskajā dārzā . Video skatieties šeit.

 

RTU Būvražošanas katedras vadītāja Mārtiņa Vilnīša viedokli par gāzbetona bloku mitruma uzsūkšanu un žūšanu. Video skatieties šeit.

Vairāk par gāzbetona ārsienu mitruma ietekme uz ēkas energoefektivitāti ekspluatācijas sākuma periodā lasiet šeit.


Ir stājušās spēkā izmaiņas Latvijas Būvnormatīvā

22.aprīlī ir stājušies spēkā Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 27.novembra noteikumos Nr.495 "Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 002-01 "Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika". Ņemot vērā šos būvnormatīva grozījumus turpmāk ēku ārsienu būvniecībai bez papildus siltināšanas no AEROC produkcijas klāsta dzīvojamo māju, pansionātu, slimnīcu un bērnudārzu vienslāņa norobežojošo konstrukciju būvniecībai varēs lietot AEROC Eco Term Plus 500 ar siltuma caurlaidības koeficientu 0,17 k un ražošanas ēku būvniecībai- AEROC EcoTerm Plus 375 ar siltuma caurlaidības koeficientu 0,22k. Ar Latvijā pieejamo ārsienu bloku pielietojumu pēc jaunā Latvijas būvnormatīva LBN 002-01, Jūs varat iepazīties šeit.


Privātmāju ciemats Saliena

Turpinās privātmāju ciemata "Saliena" būvniecība. Ciemats atrodas starp galvaspilsētu Rīgu un kūrorta pilsētu Jūrmalu. Apkārtne sniedz iespēju baudīt mežu, brīvu pieeju pie ezera, kā arī Beberbeķu dabas parku. Mājas ir veidotas pēc moderna dizaina un piedāvā komfortablu dzīves vidi un priekšzīmīgus celtniecības standartus. Māju ārsienas ir veidotas no gāzbetona blokiem un koka konstrukcijas paneļiem, izmantojot skandināvu būvniecības tehniku. Sākotnēji projektā tika paredzēts pielietot citu ražotāju izstrādājumus, bet būvniecības procesā projekts tika pārskaņots uz AEROC. Ēkas ārsienas tiek būvētas no blokiem AEROC Classic 240 ar papildus siltināšanu, iekšsienas no 200 un 150mm blokiem. Pārsedžu izveidei tiek lietoti Aeroc U bloki.


Seko AEROC, SIA tagad arī sociālajā tīklā Facebook


13 gadi celtniecībā

V'estnesis nosūtīšanai uz doto adresi [:CSI_EMAIL:]. Ja vēlaties labot savu kontaktinformāciju atzīmējiet "Labot kontaktinformāciju". Ja turpmāk nevēlaties saņemt Vēstnesi atzīmējiet "Dzēst e-pastu no saraksta".